Ing. Milan Urbanec - (ne)odhadce nemovitostí, Studénka, Nový Jičín


Chtěl bych upozornit na (ne)činnost odhadce nemovitostí ING. MILANA URBANCE, bytem 2. května 629, 74213, Studénka.

Dne 14.4.2011 (čtvrtek) jsem si u něj telefonicky a následně mailem objednal odhad ceny pozemku k zástavě za úvěr ze stavebního spoření pro Raiffeisen stavební spořitelnu. Předání dokumentů proběhlo e-mailem a Ing. Milan Urbanec si pouze zajel nafotit pozemek, kde jsme se nepotkali. Telefonicky bylo přislíbeno vyhotovení odhadu nemovitosti do pondělí 18.4.2011 a ujištění, že se mi ozve, což se nestalo. Ve středu jsem zavolal, bylo přislíbeno vyhotovení ve čtvrtek. Ve čtvrtek přislíbeno do pátku. V pátek jsem opět musel urgovat. V úterý 26.4. už jsem to nevydržel a řekl mu do telefonu, že si dnes pro odhad pozemku přijedu a to jsem udělal. Mezi dveřmi jeho domu ještě řešil razítko, pečeť a tisk druhé kopie odhadu pozemku a vyinkasoval dohodnutou částku.

Jelikož jsme byli od počátku dohodnuti, že po kolaudaci naší novostavby uděláme doodhad, na který slíbil levnější cenu, obrátil jsem se na něj znovu, byť jsem byl z jeho minulého jednání dosti rozhořčen (z předchozího textu to moc nevyplývá, bohužel už si jednotlivé detaily našich rozhovorů nepamatuji). Dne 12.7.2012 jsem jej tedy opět kontaktoval a mailem zaslal potřebné dokumenty k odhadu domu včetně fotografií. Ozval se mi teprve 31.7., že je potřeba přiložit další dokumenty, které jsem mu taktéž mailem odeslal. Pak se zase několik dní nic nedělo, než jsem mu začal opětovně volat a urgovat. V pondělí 6.8. mi sdělil, že už to má téměř hotové a že mi v úterý určitě zavolá a potkáme se. Nezavolal. Volám mu ve středu. Prý už to má hotové, ale není doma. Zavolá ve čtvrtek hned ráno. Nezavolal. Volám ve čtvrtek v poledne. Odpovědí mi bylo, že to ještě nemá, ale fakt určitě to bude mít v pátek. V pátek mi řekl, že se na to podívá přes víkend.
V sobotu 11.8.2012 se konečně na dokumenty podíval (hurá!) a telefonicky mě informoval o tom, že právě zjistil, že na to asi nebude stačit jeden papír dodatku k odhadu, ale že se musí udělat odhad nový. Tak na tuto informaci jsem čekal měsíc! Také si prý mám zjistit, co že po mě v Raiffeisen stavební spořitelně chtějí, zda dodatek, doodhad, nový odhad či co vlastně. Tak jsem mu řekl, že jsme přece od samého počátku domluveni, co po něm budu chtít a jelikož on sám dělá pro RSTS, tak by měl vědět, co RSTS vyžaduje. Po mě chtěli odhad tržní ceny nemovitosti a to jsem mu řekl. Na to konto řekl že dobře a tedy když jsme byli domluveni do pondělka, tak v pondělí ráno to bude. A že mu mám znovu poslat mailem všechny dokumenty zabalené v zipu, prý aby to nemusel otevírat po jednom. Ihned jsem mu je tedy poslal. V pondělí nezavolal, naopak přestal reagovat a nebere mi telefon. V úterý stejně tak. Odhad tedy nemám, jen ztracený měsíc. A jelikož už opravdu nemůžu dále čekat, naštval jsem se a zavolal jinému odhadci. V pátek osobně přijede. To je úplně jiné jednání.

Jelikož jsme byli kvůli výstavbě našeho domu nuceni zastavit jinou nemovitost, která je nyní na prodej, opravdu na ten odhad (a následné vyvázání druhé nemovitosti) velmi spěchám. To Ing. Milan Urbanec velmi dobře ví. Přesto se chová, jako by mu na klientovi vůbec nezáleželo, jakoby jej vůbec práce odhadce nebavila. A jelikož bohužel věřím, že nejsem sám, kdo je takto p. Urbancem popotahován a zdržován, rozhodl jsem se to sepsat a požádat vás o varování před ním. Jen tak je možné zajistit, aby se nespálili další jeho klienti. Po těchto zkušenostech nepřeju nikomu, aby jej oslovil, neboť tím si sám zadělává na malér. Já jej poprvé oslovil proto, že byl nejblíže mému bydlišti, očividně jsem udělal chybu.